Çikolatalı-Antep Fıstıklı Kalp Kurabiyeler

Aralık 19, 2006 - 12:57 pm 6 Comments
Haftasonu davetinin ilgi çeken ikramlarının başında geliyordu bu cici kurabiyeler:). Tarifi daha önce verdiğim Antep Fıstıklı Kurabiyelerle aynı (sadece tereyağı miktarını 1-2 kaşık artırdım). Dış görünüşündeki güzelliği ise Pastacı‘ya borçluyum; kalp kurabiyeleri çikolataya banma fikrini onun Kalpli Kakaolu Kurabiyelerinden aldım. Bu vesileyle burdan tekrar teşekkür ediyorum Burcucuğuma:).
Sonuçta böyle güzel kurabiyelerimiz oldu:). (aslında daha güzel fotoğraflarını çekmek isterdim ama akşamın heyecanıyla ancak bu kadar olabilmiş;))

6 Responses to “Çikolatalı-Antep Fıstıklı Kalp Kurabiyeler”

 1. serinmavi Says:

  Ellerie sağlık ne şeker görünüyorlar.eminim tadı nefistir,hem fıstık hem çikolata daha ne olsun…:)

 2. umran Says:

  tebrik ederim ,
  allah bir omur boyu mutlu olacagin bir aile olmanizi nasip etsin.
  sevgiler

 3. butterfly Says:

  Serinmavicim fıstıklı kurabiye daha önce de yapmıştım ama kurabiyeleri çikolataya bulamanın bu kadar harika bir sonuç vereceğini tahmin edemezdim:). Sağolsun Pastacı Burcu’da gördüm bu yöntemi, kesinlikle çok başarılı sonuç veriyor. Kafamda çok çeşitli kurabiye-çikolata kombinasyonları oluşuyor bu sayede. Yakında yeni denemeler beni bekliyor yani:). Güzel yorumun için sağol canım.
  Sevgiler..
  aslı

 4. butterfly Says:

  Umrancım çok teşekkürler:). İnşallah dediğin gibi bir ömür boyu sürer bu mutluluğumuz.
  Sevgiyle kal canım..
  aslı

 5. Tabakta Says:

  Merhaba tatlım kurabiyeler enfes görünüyor içinde tere yağı ve fıstık olmasından dolayı tadının harika olduğun tadına bakmasam da anlıya biliyorum. Ellerine sağlı size afiyet bal şeker olsun.
  Hoşça kal.

 6. butterfly Says:

  Perihancım çok teşekkürler:). Fıstık, tereyağ ikilisine bir de çikolata kaplaması eklenince çok daha güzel lezzet veriyor gerçekten.
  Sevgiler, öpücükler canım.
  aslı

Leave a Reply