LEIDEN, AMSTERDAM, BRUGGE

Ekim 22, 2013 - 3:04 pm 4 Comments

 

 

Öncelikle herkesin geçmiş bayramını kutluyorum, daha nicelerine sağlıkla ulaşmak dileğiyle…

Son zamanda bir yemek blogundan öte, gezi bloguna dönüşse de sayfam, bayram tatilini fırsat bilerek gittiğimiz seyahatin fotoğraflarını burada da paylaşmak istedim…

Bayramda Hollanda-Leiden’a gittik. Hem orada yaşayan çocukluk arkadaşımı (çocukluk arkadaşım desem de 20 senelik bir dostluk bahsettiğim)  ziyaret etmek için hem de bu vesileyle bol bol gezmek için iyi bir fırsat oldu bu tatil.

Orada  şehirler arasında trenle giderken “bu sene iyi gezdik, leyleği havada gördük galiba” diye içimden geçiriyordum ki bir leylek sürüsü geçiverdi gökyüzünden (seneye gezme programının habercisi kabul ettim hemen onları:))..

Bu tatilde Hollanda’da Leiden’ı, Amsterdam’ı, Belçika’da da Brugge kentini görme fırsatımız oldu. Gerek şehir düzeni ve mimarisi, gerekse doğal güzellikleri bakımından üçü de görülmeye değer kentler.

Dostlarla yenen güzel yemekler, edilen sohbetler ve bol bol kahkaha ile dolu, zihnimizi dinlendirip, yenilendiğimiz bir tatil oldu. Darısı başka tatillere diyelim:)).

Dostum, canım Hilal’cim ve eşi Remco da bizleri çok güzel ağırladılar. Onlara bir kez de buradan teşekkür etmek istiyorum:).

 

Bunlar da tatilimizden birkaç kare…

Leiden’dan

Nefis bir park..Orada yaşasam her sabah orada yürüyüş yapardım mutlaka:)..

 

Bisiklet Hollanda’da en popüler ulaşım aracı..

 

 

Leiden’da Gece

 

 

Amsterdam’dan

 

Rijksmuseum’un oradaki alanda köpükten balonlarla gösteri yapan bir adam.

 

Ve tabi ki Hollanda’nın nefis peynirleri..

 

Tren camından bir manzara.

 

Brugge’den

 

 

 

4 Responses to “LEIDEN, AMSTERDAM, BRUGGE”

 1. Sinem Pelin Says:

  Sizin de geçmiş bayramınız kutlu olsun.
  Resimler çok güzel…

 2. Derya Sezgin Says:

  Kelebeğim;

  Milyonlarca kez hamd olsun ki Rabbim bu sene Cennet ülkemin Ege kıyılarını görmeyi nasip etti.Herkese nasip olsun,inşallah Fransa ve İtalya’yı da görmek nasip olur,harika kareler öpüyorum.
  Seni çokkkk seven ablan….

 3. butterfly Says:

  Güzel yorumunuz için çok teşekkür ediyorum Sinem Hanım:).
  Sevgiler..
  aslı

 4. butterfly Says:

  Derya ablam ne güzel bir tatil yapmışsınız siz de bu sene:). İnşallah gezip görmek istediğin her yere gitmek de nasip olsun. Hep çok çok güzel tatilleriniz olsun:).
  Çook öpüyorum ben de..
  Seni çok seven kelebeğin

Leave a Reply